Prokuratura přezkoumá zastavení vyšetřování Lučanského smrti inspekcí

Prešovská krajská prokuratura přezkoumá rozhodnutí Úřadu inspekční služby o zastavení vyšetřování týkajícího se úmrtí bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského ve věznici.

Vyplývá to z informací, které zveřejnila Prokuratura Slovenské republiky na sociální síti.

„Rozhodnutí vyšetřovatele sestávající z 283 stran a spisový materiál sestávající z X. svazků a 2885 stran jsou předmětem přezkumu dozorujícím prokurátorem, který rozhodne io podaných stížnostech po jejich předložení spolu s odůvodněním,“ přiblížila prokuratura.

Jak vysvětlili, vyšetřovatel ÚIS ukončil vyšetřování v trestní věci týkající se Lučanského a 8. června vydal rozhodnutí, kterým trestní stíhání zastavil.

Rozhodnutí bylo předloženo na Krajskou prokuraturu Prešov a současně doručeno zmocněncům poškozených, kteří proti rozhodnutí o zastavení trestního stíhání podali stížnost.

„V uvedené věci Úřad inspekční služby nebude poskytovat žádné informace,“ uvedl tiskový odbor ministerstva vnitra, pod který inspekce spadá.

Jak zdůvodnil, informování k této věci si vyhradila Krajská prokuratura v Prešově, která vykonává dozor nad trestním řízením.

Exšéf policie Milan Lučanský zemřel 30. prosince 2020 poté, co se 29. prosince v Ústavu na výkon vazby a trestu odnětí svobody v Prešově pokusil o sebevraždu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram