Co vše lze na střešních nosičích převézt? 

Každé léto, ale i zimu odjíždíte na rodinnou dovolenou a již s předstihem přemýšlíte, co vše si s sebou odvezete, a co nejlépe necháte doma? Jelikož auto není nafukovací, cestujete ve čtyřech a máte spoustu věcí, střešní nosiče se vám bezpochyby budou hodit. Jedná se o skvělé pomocníky, které se pyšní rozumnou pořizovací cenou. A to i přesto, že jsou variabilní – tedy, lze na nich převážet velký střešní box až o 450 litrech nebo až čtyři kola pro celou rodinu. Střešní nosiče vám tedy mohou vytrhnout trn z paty, vyberte takové, které spolehlivě odvezou vaše potřeby do cíle. 

V létě budou vaší pravou rukou

V létě vyrážíte pravidelně k moři či na chalupu a určitě máte spoustu věcí, které potřebujete převézt. Nehledě na to, kolik místa zaberou malé děti, které potřebují plavací, ale i jízdní kolo, spoustu oblečení a další. Také musíte někam umístit svoje oblečení, potřeby, ale například i potraviny. Stačí si tedy pořídit střešní nosiče a na ně takzvanou rakev.   

Myslet byste měli i na to, co na nosičích budete převážet a od toho zvolit nosnost nosiče, která bude velmi důležitá. Nosiče lze koupit za dva tisíce, ale i za deset tisíc korun. Levnější jsou vyrobeny z plastu a uvezou zpravidla nižší váhu. To znamená jedno kolo nebo zimní výbavu. Abyste však převezli těžký náklad, bude potřeba zvolit nosiče z pevnějšího materiálu. 

V zimě bezvadným pomocníkem

Na střešní nosiče lze dokoupit jak držáky pro kola, tak i držáky lyží či snowboardů. Takže pokud jezdíte pravidelně každý rok, klidně dvakrát do roka na hory, ušetříte za půjčování lyží. Někdo dokonce kombinuje při převozu obojí – na střechu umístí jak lyže či snowboard, tak střešní box s oblečením.

V teplém počasí za dobrodružstvím

Nosiče vám jistě dokonale poslouží pro převoz kol. I zde si opět dávejte pozor na nosnost nosiče. Pro čtyři kola bude potřeba zvolit nosiče z hliníku nebo oceli. Takové uvezou i elektrokola. Pro přesný výběr doporučujeme navštívit prodejnu autodoplňků, kde budete mít možnost vybrat si dle modelu vašeho vozu.   

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram