Banka HSBC škrtá vysoce placené pozice, propouštět chce tisíce lidí

Nadnárodní velkobanka HSBC chce zredukovat své náklady. Škrty, které plánuje její dočasný generální ředitel Noel Quinn, tak mohou vést ke zrušení až 10 tisíc pracovních míst z aktuálních 238 tisíc.

Informovaly o tom hospodářské noviny Financial Times (FT).

Tento plán představuje nejambicióznější pokus HSBC za celá léta o stlačení nákladů, konstatovaly noviny, podle kterých se škrty soustředí zejména na vysoce placené pozice.

Velkobanka HSBC by mohla oznámit začátek nejnovějšího snižování nákladů a počtu pracovních míst koncem tohoto měsíce, kdy zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, uvedly FT s odvoláním na zdroj z banky, který nechtěl být jmenován.

Quinn se stal dočasným generálním ředitelem v srpnu poté, co banka oznámila nečekaný odchod dosavadního šéfa Johna Flinta. A uvedla, že je nutná změna ve vedení v „náročném globálním prostředí“.

Odchod Flinta byl výsledkem rozdílů v názorech s předsedou představenstva Markem Tuckerem na celou škálu témat, včetně jejich přístupu ke snižování výdajů.

Avízo o škrtání pracovních míst přichází poté, co věřitel oznámil, že letos propustí přibližně 4000 lidí a zveřejnil ponurejší výhled v důsledku eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, uvolnění měnové politiky, nepokojů na jeho klíčovém trhu v Hongkongu a brexitu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram