První obchod

První obchod Prada byl otevřen v roce 1913 v prestižní Galleria Vittorio Emmanuele II v italském Miláně. Obchod s koženým zbožím otevřel Mario Prada se svým bratrem Martinem. 

V obchodě se prodávaly tašky, kufry, parníky a cestovní doplňky.

V roce 1919 získala Prada titul oficiálního dodavatele italského královského domu. Toto prestižní vyznamenání umožnilo společnosti Prada zobrazovat ve svém ochranném logu erb Savojského rodu a vzor uzlového lana. Díky této poctě se Prada stala symbolem italské aristokracie.

Tato historie značky Prada je ještě zajímavější. V patriarchálním stylu tehdejší doby Mario Prada nevěřil, že by ženy měly pracovat mimo domov. Vyloučil ženské členy své rodiny z práce pro svou společnost. 

Ironií osudu je, že jeho jediný syn neměl o rodinný podnik zájem. Jeho dcera Luisa Prada převzala rodinný podnik jako Mariova nástupkyně a vedla jej téměř dvacet let.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavých tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace.Můžete si například přečíst o značce  Reserved nebo Lindex a jejich značkové oděvní řadě.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram